Nasze porady

 • Dom z czerwonym dachem

  Dom z czerwonym dachem prezentuje się niezwykle sentymentalnie. Można powiedzieć, że jest domem z marzeń. Czerwony dach jednopiętrowego budynku jest dość często spotykanym projektem, który dobrze się prezentuje zarówno w przestrzeni miejskiej jak i wiejskiej. Oto przykład realizacji dachu w Domino Dach Ryki, który ma wszystko, czego potrzebujesz pod względem praktyczności i komfortu.

 • Śniegołapy do dachówki

  Śniegołapy do dachówki, bariery śniegowe znane także pod nazwą drabinki lub płotki śniegowe są dziś niezstąpioną częścią wykończeniową dachu. Ich głównym zadaniem jest skuteczne rozbijanie i powstrzymywanie lawiny śnieżnej oraz sopli lodu przed gwałtownym osuwaniem się z dachu. Śniegołapy niwelują zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia. Chronią też dach przed zerwaniem części wykończeniowych pokrycia dachowego, niszczeniem orynnowania, a także nie pozwalają na zaleganie masywnej warstwy śniegu wokół budynku.

 • Dom z dachem czterospadowym

  Na dom parterowy z użytkowym poddaszem z czterospadowym dachem każdy patrzy z ogromną sympatią. Patrząc na realizację Domino Dach Ryki, zachwyca nas elegancka prostota i styl. Dom z minimalistycznymi kolumnami i zadaszeniem krytym innowacyjną blachodachówką Flex o intensywnym kolorze i blasku zwraca na siebie szczególną uwagę.

 • Dach jednospadowy – jaki spadek?

  Ekonomiczne pod względem finansowym projekty zyskują coraz większą popularność. Tak też jest w przypadku dachu jednospadowego. Jest to konstrukcja tańsza, jeśli chodzi o koszt materiałów, a także nieskomplikowana pod względem wykonania. Jeśli już wybieramy dach jednospadowy, to pojawia się pytanie, jaki spadek będzie najbezpieczniejszy dla ochrony budynku.

 • Rodzaje dachów na dom

  Wybór odpowiedniego rodzaju dachu na dom wymaga od nas dłuższego przemyślenia kilku spraw. Przede wszystkim skupiamy się na jego kształcie, trwałości, izolacji, dopasowaniu pod względem wizualnym do stylu pozostałego budynku oraz doborze wysokiej jakości materiałów. Chcemy nieco przybliżyć różne rodzaje dachów poprzez krótką i rzeczową charakterystykę kilku najpopularniejszych.

 • Dom z dachem kopertowym – realizacja

  Realizacja domu z dachem kopertowym jest dobrym rozwiązaniem dla wieloosobowej rodziny. Parterowy budynek prezentuje się bardzo atrakcyjnie i funkcjonalnie. Minimalistyczny styl i wdzięk wysuwają się na pierwszy plan. A wszystko to dzięki idealnej harmonii, jaką projektanci i dekarze z Dominodach Ryki uzyskali umiejętnie łącząc i doskonale do siebie dopasowując najważniejsze elementy: dach kopertowy z przestronną bryłą budynku.

 • Dom z brązowym dachem – realizacja

  Dach domu z brązowym dachem prezentuje się atrakcyjnie oraz stanowi najbardziej wyróżniającą się wizytówkę. Jest niezwykle ważnym elementem, który zapewnia mieszkańcom optymalny komfort i bezpieczeństwo. Dobry projekt dachu skupia w sobie przede wszystkim oryginalny wygląd, jakość i najlepsze rozwiązania pod względem funkcjonalności.

 • Czy deskować dach pod dachówkę?

  Dom kojarzy nam się z ciszą, spokojem, ciepłem. Każdy, kto jest na etapie projektu konstrukcji i wyboru do nich materiałów, chce zapewnić sobie i bliskim najlepsze warunki mieszkaniowe. Kiedy pojawia się etap wykonania więźby, tworzy się pytanie: czy deskować dach pod dachówkę? Temat ten jest na tyle ważny, że warto go szerzej opisać na blogu Domino Dach Ryki.

   

 • Czy dach dwuspadowy jest dachem wielospadowym

  W czasie budowy domu bardzo ważne jest prawidłowe odczytanie planów projektu. Jeśli tylko pojawia się problem z interpretacją jakiegokolwiek pojęcia, warto wybrać się do urzędu i poprosić o jego definicję. Do jednych z najczęściej pojawiających się pytań należy problem dachu, a konkretnie chodzi o wyjaśnienie czy dach dwuspadowy jest dachem wielospadowym? Na blogu Domino Dach Ryki odpowiemy na to pytanie.

 • Co składa się na koszt budowy płaskiego dachu?

  Dach to nieodłączny element każdego budynku. Budując nowy lub remontując stary dom zastanawiasz się nad tym, co składa się na koszt budowy płaskiego dachu. Jak różni się on jakościowo i cenowo od budowy dachów innego typu? Które zadaszenie ma lepsze właściwości izolacyjne i czy zawsze dach stromy jest lepszym rozwiązaniem? Na blogu Domino Dach Ryki postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze nurtujące Cię pytania.

 • Jakie rolety do okien dachowych?

  Okna dachowe to niewątpliwie luksus nowoczesnego budownictwa, który zyskał uznanie i sprawił, że poddasza zaczynają tętnić życiem. Rozpościerający się z nich widok potrafi być hipnotyczny, nie mniej jednak silnie operujące promienie słoneczne wymagają poskromienia. Tu nie ma miejsca na niedoskonałe rozwiązania, które zmniejszą komfort pomieszczeń. Jakie rolety wybrać do okien dachowych?

 • Deskowanie – deskować dach czy nie?

  Budowa dachu składa się z kilku etapów. Każdy z nich wymaga użycia wysokiej jakości materiałów, które mimo upływu czasu nie zawiodą i będą odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Kiedy mowa o kolejnych krokach, jakie czekają nas w czasie pracy nad zadaszeniem, pojawia się hasło deskowania oraz pytanie: deskować dach czy nie? Na blogu DominoDach Ryki postaramy się na nie odpowiedzieć jasno i konkretnie, biorąc pod uwagę wszelkie za i przeciw w tym etapie budowy.

 • Realizacja domu z brązowym dachem

  Realizacja domu z brązowym dachem wyróżnia się wśród pozostałych. Kolor i forma materiałów użytych do stworzenia zadaszenia zachwyca swoją oryginalnością i funkcjonalnością. Dach razem z bryłą budynku tworzą doskonale zgraną kompozycję, w której zadbano o dopracowanie każdego najmniejszego szczegółu.

 • Dach kopertowy czy dwuspadowy?

  Czas podjąć decyzję, czy lepszy dach kopertowy czy dwuspadowy. Pod uwagę bierzemy kilka ważnych elementów. Na pewno obie konstrukcje zadaszenia różnią się kształtem, ilością materiału, designem oraz praktycznością, a co najważniejsze – kosztami. Na blogu Domino Dach Ryki postaramy się pokazać mocniejsze i słabsze strony dachu kopertowego oraz dwuspadowego, aby choć trochę ułatwić wybór. Może uda nam się pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.

 • Jaki dach na dom parterowy

  Domy parterowe cechuje wyjątkowa prostota i wdzięk. Minimalistyczna architektura sprawia, że taki budynek bez względu na zmiany w trendach architektury jest zawsze najlepszym i najbezpieczniejszym pod względem ekonomicznym rozwiązaniem dla niewielkiej rodziny. Do jego projektu wykorzystuje się standardowe bryły geometryczne: prostokąt z dachem dwuspadowym lub kwadrat z dachem czterospadowym.

 • Porównanie kosztów budowy dachu

  Na koszty dachu składa się wiele elementów, które decydują o jego solidności, trwałości i estetyce. Ogromne różnice w cenie zauważysz między inwestycjami przeznaczonymi na budowę dachów dwuspadowych, dachów czterospadowych lub wielospadowych. Warto zatem wcześniej przyjrzeć się i porównać ze sobą koszty kilku projektów, aby móc dostosować ich cenę do własnych możliwości finansowych.

 • Kiedy odśnieżać dach?

  Zima nieodłącznie kojarzy się nam z puszystym, białym śniegiem. Ośnieżony krajobraz prezentuje się bajkowo. Jednak po kilkudniowych i wyjątkowo obfitych opadach śniegu zaczynamy zadawać sobie pytanie, kiedy odśnieżać dach

 • Izolacja pozostałych aplikacji

  Jak izolować ściany zewnętrzne w domach o konstrukcji szkieletowej drewnianej?
  Na rynku funkcjonuje wiele systemów budowy domów w konstrukcji szkieletowej drewnianej. Każdorazowo należy dostosować konstrukcję ściany zewnętrznej zgodną z wymogami dostawcy systemu, pamiętając jednocześnie o tym aby zastosowana wełna szklana szczelnie wypełniała izolowaną przestrzeń. Wełna musi szczelnie przylegać do konstrukcji drewnianej, sąsiednie elementy wełny „dosuwamy” do siebie tak, aby nie było między nimi szczelin. Od wewnętrznej strony budynku stosujemy zawsze szczelną warstwę folii paroizolacyjnej (klejenia na każdym łączeniu). 

 • Izolacja ścianki działowej

  Jakiej wełny używać do ścianek działowych?

  Do ścianek działowych należy używać wełny, która zapewnia optymalne parametry akustyczne. URSA do ścianek działowych rekomenduje produkt URSA TWP SILENTIO. Jeśli ścianka działowa jest przegrodą między dwoma pomieszczeniami ogrzewanymi, izolacyjność termiczna (współczynnik λ) zastosowanej wełny nie ma znaczenia.

 • Dlaczego dachy pokrywa się mchem?


  Pokryte roślinnością dachy zielone cieszą się coraz większym powodzeniem. Można je tworzyć na dachach płaskich i dwuspadowych. Jednym z najczęściej stosowanych naturalnych pokryć dachowych jest mech. Idealnie sprawdza się on zarówno jako praktyczna izolacja termiczna i akustyczna oraz jako oryginalna dekoracja całego budynku. Mech porastający dach kojarzy się nieco negatywnie w budownictwie jednorodzinnym. 

 • W jaki sposób ocieplić dach

  Nieprawidłowo ocieplony dach prowadzi najczęściej do poważnych strat ciepła, które mogą sięgać nawet do 25%. Jeśli jesteśmy na etapie budowy domu lub jego remontu, warto pomyśleć o najlepszym sposobie ocieplania dachu. Dobrej jakości izolacje termiczne zapewnią Ci na długie lata komfort mieszkania, oszczędność energii i optymalne obniżenie rachunków za ogrzewanie.

 • Co na dach domku letniskowego?

  Kiedy już coraz bliżej wiosny, zaczynamy marzyć o odpoczynku w ciszy i spokoju. Jednym ze sprawdzonych i najbardziej ekonomicznych sposobów spędzania wolnego czasu jest budowa domku letniskowego. Na rynku istnieje dość szeroka oferta ciekawych projektów i gotowych budynków sezonowych. Jaki dach domku letniskowego sprawdzi się najlepiej, o tym słów kilka.

 • Izolacja termiczna i akustyczna

  Jakie są korzyści z zastosowania wełny URSA?

  Dzięki stosowaniu produktów URSA do izolacji budynku oszczędzasz na rachunkach za ogrzewanie zimą i masz przyjemny chłód latem. Dzięki wełnie URSA osiągany jest również komfort akustyczny domowników oraz bezpieczeństwo wynikające z niepalności produktu. Wełna szklana jest jednym z najbardziej przyjaznych środowisku materiałów. Jej zastosowanie znacznie ogranicza np.: wydzielanie CO2 do atmosfery i ilość wydobywanych surowców służących do wytwarzania energii.

 • IZOLACJA DACHU SKOŚNEGO

  Jaką minimalną grubość wełny należy zainstalować w dachu skośnym?

  Zgodnie z obowiązującym w Polsce rozporządzeniem współczynnik przenikania ciepła U dla dachu skośnego nie może być gorszy niż 0,25 [W/m2K]. Aby spełnić w/w wymóg należy zastosować dla produktu URSA DF 39 Silver układ dwuwarstwowy 15cm (pomiędzy krokwiami) + 5cm (pod krokwiami). Aby sprawdzić grubości izolacji dla innych produktów URSA zapraszamy na stronę, skąd można pobrać "zeszyt aplikacyjny" dla dachów skośnych zawierający w/w informacje.

 • Jak wymienić dach na nowy?

  Jeśli podjąłeś decyzję o wymianie starego dachu na nowy, warto wcześniej zdecydować się na generalny przegląd więźby dachowej i pokrycia dachowego. Na wszelkie nurtujące Cię pytania fachowej odpowiedzi udzielą doświadczeni dekarze, którzy sprawdzą każdy szczegół konstrukcji. Profesjonalnie doradzą od czego zacząć wymianę starego dachu na nowy.

 • Rodzaje pokryć dachowych

  Bogaty wybór pokryć dachowych nieco utrudnia szybkie podjęcie decyzji. Warto wcześniej na spokojnie zapoznać się ze wszystkimi rodzajami materiałów do krycia dachu. Dobrze dobrane pokrycie dachowe będzie nas cieszyć przez lata swoją niezawodnością, trwałością i oryginalnym wyglądem.

 • Jaki kolor dachu wybrać

  Marzysz o dachu, który będzie dawał ogromne poczucie bezpieczeństwa. Ważne dla Ciebie jest, aby dachówka odznaczała się wysoką jakością i trwałością. Nie podchodzisz obojętnie do jakości materiału, kształtu i koloru dachu, bo to przecież on stanie się wizytówką dla Twojego domu. Jakie zatem rozwiązanie dachu jest dla Ciebie najlepsze? Przygotowaliśmy kilka prostych rad.

 • Dachówka płaska czy falista

  Każdy budynek ma swój wyjątkowy styl. To właśnie on ma decydujące znaczenie, czy wybrać dachówkę płaską czy falistą. Nowoczesne budownictwo stawia na uniwersalność. Dachy w tym przypadku mogą być kryte płaską dachówką. W zabudowaniach starszych i stylizowanych warto pomyśleć jednak o dachówce falistej.

powered by Quick.Cmsprojekt: grafiQa